Salzkammergut 2015

W tym roku razem z Romkiem przygotowaliśmy wyjazd do jednego z piękniejszych regionów Austrii słynącego m.in. z niezliczonych jezior ulokowanych pomiędzy szczytami Alp. Salzkammergut – bo o nim mowa – posiada także wiele innych atrakcji, które postanowiliśmy zobaczyć. Spotkaliśmy się w hotelu „Landshotel Post” w miejscowości Ebensee. Przywitała nas jak zwykle piękna pogoda, która nam towarzyszyła do końca wyjazdu.

W pierwszym dniu wyruszyliśmy w kierunku miasta Gmunden, aby prawie okrążyć jezioro Traunsee.Ścieżka rowerowa usytuowana nad samym jeziorem

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

doprowadziła nas do miasteczka Traunkirchen z ładnym kościołem i kapliczką położoną na wzgórzu. Po krótkim zwiedzaniu powróciliśmy na trasę rowerową która przebiegała obok miejskiej plaży. Kąpiel w ciepłym jeziorze z widokiem na wysokie Alpy trochę przypominała pobyt na makarskiej riwierze.Eben15Posileni i napojeni miejscowymi trunkami wyruszyliśmy w dalszą drogę, aby zwiedzić Schloss Ort tj. maleńki zamek położony na jeszcze mniejszej wyspie nieopodal miejscowości Gmunden. Po kolejnej przerwie spędzonej w centrum miasta pojechaliśmy w kierunku Hoisen, gdzie trasa rowerowa miała swój koniec. Okrążenie jeziora było niemozliwe ze względu na wysokie góry schodzące do wody. Powrót do Ebensee był zaplanowany wcześniej zarezerwowanym statkiem z pokładu którego podziwialiśmy krajobraz.