Wiedeń – maj 2014
Zarezerwowałem noclegi w pensjonacie Wieselthaler położonym na obrzeżach miasta. Odległość od ścisłego centrum – katedra św. Stefana – 8 km.
Cena noclegu ze śniadaniem wynosi 35 euro/osobę/dzień. Parking na samochody bezpłatny. Gospodarz zapewnia garaż na rowery.
Strona internetowa pensjonatu: http://www.wieselthaler.net/
Szczegółowy plan wycieczki:
1 maja – zwiedzanie zamku w Mikulowie, przyjazd do Wiednia ok.godz. 15.00 O godz. 17.00 wyjazd autem do centrum, spacer po Praterze, przejazd na wzgórze Kahlenberg ( wizyta w polskim kościółku i podziwianie panoramy Wiednia po zmroku), degustacja wina w dzielnicy Grinzing.
2 maja – rowerowy spacer po Wiedniu – Belveder, Karlskirche, Opera, Hofburg, Parlament, Ratusz, Votivkirche, Spalarnia Hundertwassera – ścieżka rowerowa wzdłuż Kanału oraz Dunaju. Razem ok. 50 km.
3 maja – wycieczka rowerowa do pałacu Schonbrunn. Powrót przez centrum Wiednia (katedra św. Stefana) i przygotowanie do koncertu.
4 maja – ??????????
Ze strony http://www.viennaconcerts.com/ proszę o wybór koncertu na który zamówię bilety. Ja proponuję występ „Mozart Orchestra” który odbędzie się w sobotę 3 maja o godz 20.15 w sali Konzerthaus. Cena biletu 45 lub 59 euro.
